Nadmorskie czytanie

W Świecie Bajek Jana Brzechwy 30.03.2016 r.

"Kaczka Dziwaczka", "Zoo", Pchła Szachrajka", "Akademia Pana Kleksa" - to utwory Jana Brzechwy, które przyniosły mu wielką popularność i od wielu juz lat cieszą kolejne pokolenia dziecięcych czytelników. Chcąc przypomnieć twórczość bajkopisarza, Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu przygotowała dla najmłodszych ofertę konkursów oraz lekcji bibliotecznych:

1. konkursy dla dzieci  "W Świecie Bajek Jana Brzechwy":

- konkurs plastyczny - ilustracja do dowolnie wybranego wiersza Jana Brzechwy
(dla uczniów klas I- III) Regulamin;

- konkurs literacki - list do Jana Brzechwy (dla uczniów klas IV-VI) Regulamin;

- konkurs recytatorski - recytacja jednego, dowolnie wybranego wiersza Jana Brzechwy (dla uczniów klas I-IV) Regulamin;

1. lekcje biblioteczne dla grup:

- Pan Tydzień i jego dzieci - zajęcia dla 4-6latków (na podstawie wiersza "Tydzień")

- Wiem, co jem - poznajemy warzywa - zajęcia dla dzieci 4-5-latków (w oparciu o wiersz "Na straganie")

- Z wizytą w ZOO z Panem Brzechwą - zajęcia dla klas I - II

- Jestem kulturalny i dobrze mi z tym - debata o dobrym wychowaniu dla klas III-IV (na podstawie wiersza "Kwoka")

Lekcje biblioteczne prowadzone będą w Bibliotece Dziecięcej przy ul. Brzozowej 9a, od środy do piątku w godz. 9-11.00. Rezerwacji zajęć można dokonać osobiście lub telefonicznie w godzinach pracy Biblioteki Dziecięcej, tel. 943542717. Zapraszamy.