PORZĄDKI U ZUZI

Zanieczyszczone środowisko zagraża ludziom i przyrodzie. O tym, jak należy postępować, by pomagać a nie szkodzić Ziemi opowiedzieli dzieciom, w dniu 20 października, aktorzy Teatru Edukacyjno-Profilaktycznego MORALITET. Spektakl, który wywołał żywe reakcje małych widzów uświetnił uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Barwy przyrody”. Zarówno laureaci konkursu jak i inne dzieci uczestniczące w przedstawieniu, na długo zapamiętają sceniczną bałaganiarę „Zuzię”, której musiały tłumaczyć dlaczego nie wolno śmiecić w lesie oraz dlaczego powinna pić mleko, a nie coca-colę. Spektakl zakończony  wesołym wierszykiem „Hej , ho, posegregujmy szkło, posegregujmy metal też, ucieszy się z tego jeż”  oraz  wręczeniem nagród dla zwycięzców konkursu, wywołał nie tylko radość na twarzach dzieci, ale i ich  obietnicę dbania o to by „nasza planeta była zawsze uśmiechnięta”. Uroczystość dofinansowana była przez Gminę Miasto Kołobrzeg w ramach programu „Ekologia z biblioteką”.

Info: T.Sobko
Foto: G.Wojtaluk