„W krainie fantazji i sztuki”

Ferie dobiegły końca. Mimo, że były śnieżne i można było korzystać z wielu uroków zimy, liczna grupa dzieci i młodzieży postanowiła spędzić je w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu.

Tegoroczne ferie przebiegały pod hasłem „W Krainie Fantazji i Sztuki”.

Uczestnicy brali udział w zajęciach dotyczących różnych dziedzin sztuki: malarstwa, teatru, muzyki, filmu oraz w konkursach: plastycznym - "Sztuka z fantazją" i "Kolory muzyki" - na okładkę płyty. Zwiedzili wystawę autorstwa Iwony i Bożeny Sawickich "Malarstwo" oraz spotkali się z artystami malarzami w Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu. Podczas warsztatów „Zabawy ze sztuką” samodzielnie wykonali kukiełki z drewnianej łyżki, piękne maski weneckie i karnawałowe. W czasie zajęć powstały także prace plastyczne inspirowane znanymi dziełami sztuki.
W przerwach brali udział w zabawach muzycznych z instrumentami (tamburyno, marakasy, dzwonki, bębenki).

Założony w czasie ferii Teatrzyk „Drewnianej łyżki” przygotował spektakl kukiełkowy „O Kuchciku, o Nadziei i o drzwiach zamkniętych”, który z dużym zainteresowaniem obejrzały zarówno dzieci jak też zaproszeni rodzice.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z pracownikami Straży Granicznej, poświęcone bezpieczeństwu.

Wycieczkę do Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie, na spektakl "Trzy bajki o smoku" oraz warsztaty "Techniki lalkowe", zorganizowano na zakończenie ferii dla najaktywniejszych uczestników.

info: Małgorzata Wojtaluk ; foto: archiwum MBP