„Polskie dobranocki – Ferie w Bibliotece 2007”

Biblioteka Dziecięca i Biblioteka Młodzieżowa przy ul. Brzozowej 9a, zorganizowały dzieciom i młodzieży blok imprez i zajęć w czasie ferii, które odbywały  się  pod hasłem „Polskie dobranocki”. Celem zajęć było  przypomnienie bohaterów dobranocek sprzed kilkunastu lat. Na zajęciach wykorzystano mało znany dzisiaj dzieciom diaskop oraz rzutnik do wyświetlania bajek na kliszy oraz prezentacji slajdów.

W programie były:

•   KONKURS WIEDZY „CZY ZNASZ POLSKIE DOBRANOCKI?” - konkurs dla dzieci oraz młodzieży gimnazjalnej i polegający na udzieleniu pisemnych odpowiedzi na zestaw pytań dotyczących bohaterów dobranocek i ich przygód.

•   KONKURS PLASTYCZNY ”MÓJ ULUBIONY BOHATER DOBRANOCKI” - konkurs dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

•   GŁOŚNE CZYTANIE BAJEK oraz prezentacja polskich dobranocek z wykorzystaniem diaskopu oraz rzutnika (m.in. Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Miś Uszatek, Przygody kota Filemona, Reksio, itp.).

•   ZAJĘCIA PLASTYCZNE – dekoracje, rekwizyty oraz kukiełki i pacynki bohaterów polskich dobranocek (np. Jacka i Agatkę, Koziołka Matołka. Bolka i Lolka).

•   ZABAWA W  TEATR – Teatrzyk "Bajki z 1001 dobranocki" - inscenizacje z wykorzystaniem rekwizytów i kukiełek wykonanych podczas zajęć plastycznych.

•   ZABAWY I TAŃCE INTEGRACYJNE – m.in. "Bolek i Lolek wśród Indian" oraz "Walczyk Misia Uszatka"

•   ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ –  "Przeprawa Koziołka Matołka przez Ocean", "Bajkowa wróżka".

•   GRY STOLIKOWE –rozgrywki gier planszowych (m.in warcaby, Superbiznes, Memory, Drakon)

•   wystawa książek- "NASZE DOBRANOCKI”

•   "GALERIA BOHATERÓW POLSKICH DOBRANOCEK” - pokonkursowa  wystawa prac plastycznych

•   ZAKOŃCZENIE  FERII– rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie nagród i upominków, wybór najpopularniejszego bohatera dobranocki (głosowanie), zabawa.