Happening"Cztery żywioły"

.

„Cztery Żywioły” - happening dla dzieci

15. lipca 2009r. bulwar spacerowy nad Parsętą stał się miejscem  poskramiania   „Czterech  Żywiołów”: wody, ognia , powietrza i ziemi.  Dziecięcy happening  Miejskiej Biblioteki Publicznej zapoczątkowany głośnym czytaniem opowiadania o wodzie Lwa Tołstoja  okazał się  nie tylko świetną, ale i wielce pożyteczną zabawą ekologiczną.  Pośród licznych konkurencji  i  doświadczeń takich jak : „Co pływa, co tonie?”, „Mini elektrownia wiatrowa” , „Ciepło-zimno”  znalazło się  miejsce na  zabawy proekologiczne - sadzenie roślin,  selekcję odpadów i malowanie świata żywiołów.

Impreza organizowana była w ramach programu  „Ekologia z biblioteką 2009” i dofinansowana ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Gminy Miasto Kołobrzeg.