Biblioteka przyjaznych multimediów

.

„Biblioteka przyjaznych multimediów” to hasło przewodnie  seminarium dla środowiska kołobrzeskich bibliotekarzy i nauczycieli, które odbyło się 15 maja 2009r.  bibliotece głównej.

Rozprawiano o problemie bezpieczeństwa dziecka w sieci. W referatach wygłoszonych przez  pracowników Książnicy Pomorskiej w Szczecinie poruszono zagadnienia dotyczące wpływu multimediów na psychikę i zachowanie dzieci i młodzieży. Omówiono zagrożenia nadmiernego i niewłaściwego korzystania z Internetu i gier komputerowych prowadzących do uzależnień. Przypomniano o roli książki, która pomaga we właściwym rozwoju emocjonalnym dzieci.

Wygłoszono następujące referaty:

• „Obyś żył w ciekawych czasach… Dziecko w świecie antywartości”- Paweł Kamienowski

• „Zabawy w życie – uzależniający wpływ gier komputerowych na psychikę dziecka”; „Terapeutyczna rola książki i czytania w czasach negatywnego oddziaływania multimediów na nasze życie” -  Elżbieta Kamińska Pomorskiej

• „Oddziaływanie treści kolorowej prasy młodzieżowej na wartości i postawy młodego czytelnika”- Małgorzata Słowińska.

Seminarium połączone było z podsumowaniem tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania Halina Filip, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu wręczyła statuetki „Przyjaciela Biblioteki”, będące wyrazem podziękowania za wieloletnią współpracę, poświęcenie i pomoc w realizacji przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych Biblioteki. Statuetki otrzymali: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Okruszek”,  Przedszkole Miejskie  nr 10, Zespół Szkół przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”, Bibliotekarki Teresa Stępowska i Mariola Legan dla Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4, Pan Stefan Raniecki - przewodnik turystyczny.

Uroczystość zakończyła się w kuluarach przy kawie i okolicznościowym torcie.