Wycieczka szkoleniowa

26 października 2006 roku pracownicy Biblioteki Miejskiej i członkowie koła SBP uczestniczyli w wycieczce szkoleniowej do Szczecina. Celem nadrzędnym wycieczki było zapoznanie się z  charakterem pracy innych bibliotek. Zwiedzono bibliotekę Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US oraz Książnicę Pomorską.

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego

W ramach współpracy (i na zaproszenie prof. zw. dr. hab. Leona Dorozika, prodziekana ds. nauki i współpracy z zagranicą) Miejskiej Biblioteki Publicznej z Uniwersytetem Szczecińskim 26 października 2006 roku grupę bibliotekarzy kołobrzeskich gościł pan dr Gołębiewski, kierownik biblioteki Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

W czasie wizyty bibliotekarze kołobrzescy zapoznali się z Wydziałem, biblioteką uniwersytecką oraz pracownią internetową.

Książnica Pomorska

W Książnicy Pomorskiej powitali nas: dyrektor Książnicy - pan Lucjan Bąbolewski, Monika Kwaśniak, kierownik oraz pracownicy Działu Metodycznego.

Spotkanie było nie tylko okazją do zapoznania się z historią i działalnością Książnicy, ale również do zwiedzenia ogromnego gmachu biblioteki, łącznie z magazynami.