PRZEDSZKOLNE SPOTKANIA Z LITERATURĄ

W ramach współpracy biblioteki miejskiej z placówkami przedszkolnymi Kołobrzegu Biblioteka Dziecięca organizuje różnorodne zajęcia promujące czytelnictwo skierowane  do dzieci, które nie opanowały jeszcze sztuki samodzielnego czytania.
23 marca 2009r. gościem Biblioteki były maluchy 5 i 6-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 2. Tematem przewodnim „spotkania z literaturą” była twórczość Wandy Chotomskiej. Podczas wizyty przedszkolaki  zapoznały się z książkami autorki, wysłuchały głośnego czytania Karety z piernika, wzięły udział w zabawach animacyjnych, obejrzały prezentację multimedialną Jacek i Agatka. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały „paszporty do książkolandii”, które udokumentowały wiedzę i umiejętności czytelnicze zdobyte podczas wizyty w bibliotece.
Natomiast 25 marca 2009r.  do grupy 3 i 4-latków skierowane były zajęcia odbywające się na terenie przedszkola. Bibliotekarka Małgorzata Wojtaluk czytała dzieciom wiersze Wandy Chotomskiej wykorzystując do inscenizacji kukiełki. Dzieci z dużym zainteresowaniem i rozbawieniem wysłuchały czytanych utworów, zwłaszcza Muchy w nosie i  Bajki o słoniowej trąbie i słoniowych uszach.

Tekst. T.S, M.W.