Spotkanie z autorką - Krystyną Śmigielską

12 marca, z grupą najmłodszych czytelników spotkała się pisarka Krystyna Śmigielska, autorka książek dla dzieci i dorosłych. W przyjaznej atmosferze Biblioteki Dziecięcej opowiadała o perypetiach małych bohaterów książek: „Węszący Renifer- czyli tydzień z ciocią Julią", „Skarb z leśnego grobowca”, „Tekla”. Każda opowieść wzbudzała zaciekawienie oraz motywowała do przeczytania książki i poznania intrygującego słuchaczy zakończenia. Pisarka zachęcała dzieci do marzeń i rozwijania swoich talentów. Na Jej zaproszenie, najodważniejsi wzięli udział w zabawie  poszukiwania zdolności. Wspólnie odkryto predyspozycje aktorskie, muzyczne i plastyczne dzieci. Było głośne czytanie, śpiewy i scenki dramowe. Na zakończenie - mnóstwo pytań do autorki oraz podpisywanie książek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 8.

Tekst: T.Sobko