.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Środowym przedpołudniem (19 listopada) w Bibliotece Dziecięcej w ramach akcji „Autor na żądanie”, realizowanej w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP Kołobrzeg od ponad roku, gościliśmy niecodziennego gościa – popularnego pisarza literatury dla dzieci - Grzegorza Kasdepke, autora m.in. Kacperiady, Co to znaczy, Bon czy ton.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z dwóch szkół (Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 8), które dowiedziały się jak powstają książki, co motywuje pisarza do pisania, na czym polega proces twórczy, o czym opowiadają poszczególne powieści i opowiadania zaproszonego gościa.

Grzegorz Kasdepke wciągnął dzieci w dyskusję i grę słowem, zaprezentował niektóre krótkie opowiadanka dzieciom w całości. Na koniec zafundował zabawę w dziennikarzy – młodzi uczestnicy spotkania mogli zadać pisarzowi nieograniczoną liczbę pytań niczym na konferencji prasowej. Dzieci wykorzystały tę okazję skwapliwie, wypytując pisarza o najdrobniejsze sprawy - ten cierpliwie odpowiedział na każde pytanie.
Spotkanie zakończyło podpisywanie książek, które przyniosły na spotkanie dzieci oraz tych, które dzieci zakupiły bezpośrednio na spotkaniu.

Tekst i  zdjęcia – Magdalena Olszewska