"Moja ziemia, Mój świat"

– program dofinansowany ze środków Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska

W ramach ekologicznego programu „Moja Ziemia – Mój Świat” Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu dla dzieci i młodzieży zorganizowała:

• 4 wycieczki z przewodnikiem – „Szlakiem kołobrzeskich pomników przyrody”,
  • dwie edycje konkursu plastycznego „Moja Ziemia – Mój Świat”,
  • jesienną akcję ,,Dokarmiamy zwierzęta leśne” – zbiórkę kasztanów i żołędzi.

Podsumowaniem działań było ognisko na terenie leśnej „Hubertówki” połączone z opowieściami myśliwych, czytaniem gawęd o zwierzętach i drzewach, zabawą i pieczeniem kiełbasek.

Spotkanie uczniów z kl. IIIc SP Nr 3 oraz z kl. Id Gimnazjum Nr 3 z myśliwymi z Wojskowego Koła Łowieckiego „Rybitwa” odbyło się 6 października 2006 roku. Uczestniczyli w nim także nauczyciele i rodzice.

Dzieci i młodzież przekazały myśliwym zebrane podczas jesiennej akcji ,,Dokarmiamy zwierzęta leśne” kasztany i żołędzie, które zimą zostaną wykorzystane jako karma dla dzików i jeleni.

Quizy i mini-konkursy utrwalały zdobytą wiedzę i popularyzowały literaturę ekologiczną.