Ferie 2008

ul. Brzozowa 9a;   tel. 094 35 427 17

FERIE  2008

CZYTAM! WIEM! TWORZĘ!

- czyli twórcze spotkania z książką.

Ferie w 2008 roku przebiegały pod hasłem CZYTAM! WIEM! TWORZĘ!- czyli twórcze spotkania z książką. Zajęcia odbywały się od 11 lutego do 22 lutego od poniedziałku do piątku w Bibliotece Dziecięcej i Młodzieżowej. Zrealizowano ogółem 53 różnorodnych zajęć, w tym:

• spotkanie w Galerii Sztuki Współczesnej

W dniu 12 lutego dzieci zwiedziły wystawę „XX lecie Galerii Sztuki Współczesnej”. Po wystawie oprowadzał je dyrektor Galerii, pan Dariusz Kaleta. Opowiadał o wystawionych obrazach, zastosowanych technikach malarskich oraz odpowiadał na lawinę pytań dotyczących jego malarstwa.

• warsztaty plastyczne

W pierwszym tygodniu ferii tzn. 12-15 lutego dzieci i młodzież uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które prowadziła pani magister sztuki Joanna Bobkowska. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Główną techniką, jaką uczestnicy posługiwali się podczas zajęć były pastele, a na ostatnich zajęciach wykonywano prace metodą kolażu.

• czytelnicza top lista”

Podczas ferii odbywały się spotkania podczas których można było posłuchać czytanych na głos fragmentów najnowszej części przygód Harry Pottera.

• pożegnanie ferii

22 lutego odbyło się spotkanie z przewodnikiem turystycznym, Stefanem Ranieckim, który przygotował prezentację multimedialną pt.: „Zabytki kołobrzeskiej architektury” oraz opowiadał dzieciom o najważniejszych zabytkach Kołobrzegu i historii miasta. W tym samym dniu odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród laureatom konkursów zorganizowanych podczas ferii (konkursu plastycznego „Widzę i maluję”, literacko-plastycznego „Bo to jest miłość...” oraz mini-konkursu pięknego czytania „Gwiazdorskie czytanie”).