Wieczór autorski

Miejski Ośrodek Kultury w Kołobrzegu, Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Kołobrzegu zorganizowali w Sali koncertowej Ratusza wieczór autorski Piotra Bednarskiego. Prowadzone przez Magdalenę Gauer spotkanie zaczęło się o godzinie 1800. Sala wypełniła się do ostatniego miejsca (…). Między fragmentami utworów czytanych przez prowadzącą wystąpiła młodzież z I LO im. Kopernika (…)

Foto: Archiwum MBP

Piotr Bednarski, autor kilkunastu wielokrotnie nagradzanych książek poetyckich i prozatorskich, należy z pewnością do najbardziej interesujących twórców Pomorza Środkowego. Jest autorem trzynastu tomików poetyckich, trzech zbiorów opowiadań i siedmiu powieści, z których "Błękitne śniegi" zostały uhonorowane prestiżową Nagrodą Fundacji Kultury i zaadoptowane na widowisko telewizyjne przez Izabelę Cywińską. Oryginalność talentu literackiego, a także rozległa wiedza humanistyczna i ogromna erudycja spleciona z głębią filozoficznych przemyśleń zawartych zarówno w poezji, jak w prozie, przyniosły twórcy popularność i sławę przekraczającą granice naszego kraju. W swojej twórczości artysta wielokrotnie nawiązywał do swej biografii (…). Dla Piotra Bednarskiego nie ma utworów mniej lub bardziej ważnych. Każda książka - zdaniem autora - ma swój czas, a każdy czas ma swoją książkę, każdy utwór literacki odzwierciedla przeżycia i nastroje w tym jednym, niepowtarzalnym momencie uchwyconym i zatrzymanym na kartkach papieru. Od chwili poetyckiego debiutu, który miał miejsce w 1968 roku, Piotr Bednarski nieustannie otwiera przed czytelnikami swój własny świat urzekający zarówno oryginalnością, jak i szczerością myśli i emocji.

Tekst: http://ercpraca.nazwa.pl/i...