"Ekologia z biblioteką 2007"

W ramach wrześniowego, II  etapu programu edukacji ekologicznej  skierowanego do dzieci i młodzieży,  finansowanego  ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska Biblioteka zorganizowaa:

• ognisko  w leśnej „Hubertówce” w Grzybowie - przy współpracy Wojskowego Koła Łowieckiego „Rybitwa”. Podczas imprezy planowanej na dzień 11 września 2007r. przewidziano:  zabawy,  mini konkursy wiedzy ekologicznej, pieczenie kiełbasek,  gawędy o zwierzętach oraz spotkanie z myśliwym Marianem Smoroniem - przewodniczącym  Wojskowego Koła Łowieckiego „Rybitwa”
  • pogadanki  z lekarzem weterynarii Mariuszem Brelikiem  (w dniu 11 i 26 września) o pielęgnacji zwierząt domowych - wg hasła  „Zwierzęta przyjaciółmi człowieka”
  • wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Nadleśnictwo Kliniska. W programie wycieczki planowanej na dzień 13 września 2007r. przewidziano  udział dzieci w zajęciach na ścieżce spacerowo-dydaktycznej oraz  zabawy przy ognisku.