Nadmorskie czytanie

Książka miesiąca w IBUK Libra 08.06.2016 r.

Drodzy Czytelnicy,

W ramach akcji „Prezent od IBUK Libra”, proponujemy książkę z serii „Bez tajemnic” - Zbrodnia prawie doskonała. Iwona Schymalla rozmawia z prof. Moniką Całkiewicz, która przez lata jako prokurator zajmowała się badaniem miejsc zbrodni.

· Czy zbrodnia jest wpisana w naturę człowieka?
· Czy praca na miejscu zbrodni choć trochę przypomina to, co widzimy w popularnych serialach kryminalnych? Jak zabezpieczyć rozebrane ciało ofiary przed wzrokiem niepowołanych osób, w tym dziennikarzy? Czy to zawód dla ludzi z mocnymi nerwami? Dlaczego wykrywalność sprawców zabójstw w Polsce jest tak wysoka?
· Czy zdarza się, że ktoś jest niesłusznie oskarżony o tak straszną zbrodnię jak zabójstwo?
· Ludzie zabijają, bo są bezradni, bo wpadli w chwilową wściekłość, bo szczerze nienawidzą kogoś? Jak to wygląda najczęściej?
· Czy w przypadku składania zeznań przez dzieci nie ma ograniczeń wiekowych?
· Czy musi istnieć podobieństwo w sposobie działania, uprowadzenia czy traktowania ofiary? Czy to też jest cecha wyróżniająca seryjnych zabójców?
· Żyjemy w świecie, w którym zdarza się coraz więcej aktów terroru i zabójstw masowych. Czy te pojęcia są tożsame?

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający dostęp do książek elektronicznych w domu (lub bibliotece) należy:

1. napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej

2. lub odebrać go osobiście w Czytelni, ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro) w godzinach pracy Biblioteki.