Nadmorskie czytanie

Kącik literacki, czytelnia 04.05.2016 r.

(I piętro), ul. Jana Frankowskiego 3 codziennie w godzinach otwarcia Biblioteki.

Dla tych, którzy lubią zapach papieru proponujemy do poczytania w Kąciku literackim (czytelnia, I p.)  teksty poetów polskich, m.in. Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Kazimierza Wierzyńskiego lub obejrzenie wybranych z bogatej kolekcji albumów, m.in. Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Weissa, Włodzimierza Tetmajera, Vincenta van Gogha i Claude Moneta.

Dla melomanów muzyki klasycznej dostępne jest stanowisko komputerowe z płytami do odsłuchania - utwory m.in. Fryderyka Chopina, Antoniego Vivaldiego, Mieczysława Karłowicza, Ludwiga van Beethovena.

Zwolenników technologii preferujących książki elektroniczne zapraszamy do skorzystania z czytnika e-booków z wgranymi wierszami  oraz prozą – „Wiosną” Brunona Schulza.

Kącik literacki