14.05.2015 r.

Inaczej niż zwykle było 30 maja w kołobrzeskiej Bibliotece Miejskiej. Znane ze spokoju miejsce otworzyło swoje podwoje dopiero… nocą. Zapomniano o ciszy, by bawić się podczas I Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Dużo się działo.  Były kołobrzeskie klimaty podczas maratonu czytania. Tajemnice ogrodu i spiżarni zgłębiane w teorii z książką oraz w  praktyce - można tu było wymienić się przepisem i popróbować spiżarnianych specjałów.  Kawiarenka Artystyczna utworzona z czytelni subtelnie roztaczała wykwintne aromaty : kawy, ciast i… bibliotecznych cymeliów. Można było przejrzeć stare książki oraz płyty sprzed epoki, posłuchać dźwięków gitary, a nawet pośpiewać w miłym towarzystwie. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Bajki, zabawy, kolorowanki.  W przebojowym kole fortuny można było wygrać niejedną niespodziankę, choćby samochód! Nie szkodzi, że był miniaturowy i tylko z plastiku. Kulminacją nocy była zewnętrzna iluminacja budynku Biblioteki przygotowana przez firmę  Natrium oraz zbiorowe czytanie książek niespodzianek. W Bibliotece - nocą - bawiono się fantastycznie!

Info: Teresa Sobko
Foto: Pracownicy MBP