NARODOWE CZYTANIE

Portret Aleksandra Fredry autorstwa
Aleksandra Raczyńskiego
7. września o godz. 17:00 zapraszamy na dziedziniec Ratusza Miejskiego na Narodowe Czytanie - Aleksander Fredro.
Kołobrzeg po raz pierwszy włącza się w tę akcję. Zostaną przeczytane dwa wiersze Aleksandra Fredry "Małpa w kąpieli" i "Paweł i Gaweł" oraz komedia w czterech aktach pt. "Zemsta". Czytać będą dzieci przygotowane przez Panią Małgorzatę Wojtaluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej i dorośli mieszkańcy naszego Miasta. Do współpracy zostali zaproszeni: Zespół Piosenki i Tańca "Tirlitonki" pod kierownictwem Pani Marii Dudek i Agaty Chimko, który wykona poloneza i mazura, Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta oraz Miejska Biblioteka Publiczna, która przygotowała ulotki z okazji Narodowego Czytania.

Organizatorem jest Gmina Miasto Kołobrzeg.

Zapraszamy: 7 września 2013 r. | 17.00 - dziedziniec ratusza miejskiego.

W przypadku niepogody spotkanie z twórczością Aleksandra Fredry odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej o tej samej porze.