Współcześni seniorzy przy komputerze

Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans poprzez realizację Lokalnych Planów Działania wprowadzają w cyfrowy świat miliony Polaków i przyczyniają się do zneutralizowania różnic międzypokoleniowych.

Dlaczego Latarnicy? Jest to metafora latarni morskich i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać z tych sygnałów, tak każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego i innych urządzeń teleinformatycznych. Toteż rolą Latarnika jest inspirowanie, uczenie i pomoc w korzystaniu z narzędzi cyfrowych, w zdobyciu niezbędnej wiedzy w zakresie obsługi komputera i Internetu, ale przede wszystkim przekonywanie dotąd nieprzekonanych do samodzielnych poszukiwań w sieci.

Jeżeli masz 50 lat i więcej i chcesz się przekonać, że tylko strach ma wielkie oczy, a obsługa komputera i korzystanie z Internetu nie jest trudne skontaktuj się z kołobrzeskim Latarnikiem i umów się na spotkanie. Od stycznia przekonało się o tym 525 uczestników zajęć.

Kontakt tel.: 500090200 od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 9:00; 14:00-15:00.