PRZY KAWIE – PIERWSZY KROK DO INTERNETU

Internet - wynalazek, którego wcześniej nie było. Sprawdzę w Internecie, przeczytam, zobaczę, kupię, porozmawiam. Prasa, radio, telewizja; bank, urząd, apteka; dzieci, młodzież i dorośli – wszystko i wszyscy w cyfrowym świecie. Jak się przyłączyć i zrobić pierwszy krok, gdy ma się więcej niż 50 lat? Najlepiej przy kawie i w dobrym towarzystwie. Tak też się stało podczas spotkania zorganizowanego 20 marca przez Bibliotekę Miejską w ramach międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”. Licznie przybyli na spotkanie goście, zainteresowani korzystaniem z sieci, poznali najważniejsze zalety Internetu. Były prezentacje o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie oraz pytania i rozmowy: czy niezbędne jest posiadanie własnego sprzętu? Czy Internet musi dużo kosztować? Gdzie można z niego korzystać? Jak się nauczyć obsługi? Czy potrzebne są specjalne umiejętności i czy wystarczą tylko dobre chęci? Spotkanie prowadzone było przez wolontariusza – „Latarnika Polski Cyfrowej”.