DZIADEK DO ORZECHÓW

O czym  myślą dzieci już od pierwszych  dni grudnia? Rzecz jasna – o bożonarodzeniowych prezentach! O taki przedświąteczny nastrój chodziło organizatorom spektaklu, który odbył się 29 listopada w Bibliotece Dziecięcej.  Aktorzy Teatru „Duet” wcielili się w bajkowych bohaterów opowieści E.T.A. Hoffmanna. Podczas świątecznego przyjęcia, pod pięknie ubraną choinką, mała Klara znajduje wspaniałe prezenty. Największy jej zachwyt wzbudza jednak niepozorny,  drewniany Dziadek do orzechów. Wraz z nadejściem nocy, w tym interaktywnym przedstawieniu, zaczynają się dziać  rzeczy straszne, ale  i niezwykłe! Ogromne Myszy chcą porwać Dziadka. Na szczęście, nie pozwalają na to ani ożywione zabawki, ani dzieci oglądające spektakl. Wszyscy stają po stronie słabszego. Z końcem opowieści,  drewniany ludzik staje się bajkowym księciem przywróconym do życia przez dziecięcy łańcuch dobrych serc. Zostaje on spleciony w myśl zasady, że w otoczeniu dobra zło traci swoją moc. Jak przystało na bajki - przedstawienie dobrze się kończy. Szczęśliwe są,  nie tylko zabawki, ale  przede wszystkim, dzieci oglądające spektakl.

Info i foto: Archiwum MBP