Tydzień Bibliotek 2010

im. Galla Anonima w  Kołobrzegu

Tydzień  Bibliotek
„Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy"

8-15 maja 2010r.

PROGRAM:

7.05 Inauguracja  Zachodniopomorskiego Tygodnia Bibliotek. Szczecin, Książnica Pomorska, godz.12.00.

10.05 Bajkowe poranki - głośne czytanie książki : Keiko Kaszy „Pan Wilk i Pani Kurka” oraz wspólna zabawa dla dzieci w wieku 2-5 lat z aktywnym udziałem opiekunów. Biblioteka Dziecięca, godz. 11.00.

11.05 Spotkanie autorskie z Michałem Ogórkiem, dziennikarzem, felietonistą
i znanym satyrykiem. Czytelnia ogólna, godz.17.00.
Zajęcia komputerowe dla seniorów. Biblioteka Młodzieżowa, godz.9.30.

12.05 Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem , antropologiem kultury, publicystą, autorem powieści kryminalnych m.in. „21:37”; „Aleja samobójców”, „Róże cmentarne”. Biblioteka Młodzieżowa, godz.17.00.

13.05
Czwartkowe czytanie - głośne czytanie dzieciom fragmentów książki Pawła Beręsewicza „Co tam u Ciumków”, połączone zajęciami plastycznymi. Biblioteka Dziecięca, godz.16.00.
Zajęcia komputerowe dla seniorów
. Biblioteka Młodzieżowa, godz.9.30.

17.05 Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, autorem książek dla dzieci m.in. „Co tam u Ciumków?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”,  tłumaczem, leksykografem oraz
rozstrzygnięcie konkursów
: literackiego "Poplątane historie" i fotograficznego "Poetyckie inspiracje". Czytelnia ogólna, godz. 12.00

Ponadto w maju: „Muzyczne inspiracje"- lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych nawiązujące do obchodów Roku Chopinowskiego . Biblioteka Dziecięca.
„Poznajemy bibliotekę” – lekcje biblioteczne. Biblioteka główna. Biblioteka Młodzieżowa.

Zbiórka publiczna- kiermasz  „Książka za ≥ 1zł”.

Plenerowa czytelnia prasy. Bulwar nad Parsętą.
Wystawa fotograficzna  : „Miejska Biblioteka Publiczna- wydarzenia 2009”. Hol Biblioteki głównej.
Akcja „Biblioteka przyjazna dłużnikom”.

Rezerwacje lekcji bibliotecznych:
Biblioteka Dziecięca i Biblioteka Młodzieżowa tel.:(094) 35 427 17;