Książka Roku 2009

Nagrodę literacką Książka Roku 2009, organizowanego przez Polską Sekcję IBBY, otrzymali:

1. Andrzej Maleszka za książkę dla dzieci Magiczne drzewo. Czerwone krzesło (Znak)

2. Ewa Nowak za książkę dla młodzieży Bardzo biała wrona (Egmont)

Nagrodę dla ilustratorów Książka Roku 2009 dostali:

1. Paweł Pawlak za ilustracje i projekt graficzny książki Podręczny NIEporadnik. Do czego nie służy młotek z tekstem Wojciecha Widłaka (Czerwony Konik)

2. Elżbieta Wasiuczyńska za książkę autorską Mój pierwszy alfabet w opracowaniu graficznym Doroty Nowackiej (LektorKlett)

Wyróżnienia literackie Książka Roku 2009 otrzymali:

1. Zofia Beszczyńska za książkę Lusterko z Futra (Media Rodzina)

2. Grzegorz Gortat za książkę Szczury i wilki (Nasza Księgarnia)

3. Jacek Podsiadło za książkę Czerwona kartka dla Sprężyny (Nasza Księgarnia)

4. Małgorzata Strzałkowska za książkę Zielony i Nikt (Bajka)

Wyróżnienia dla ilustratorów Książka Roku 2009 otrzymali:

1. Ignacy Czwartos za ilustracje do książki Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie Wojciecha Feleszki (Hokus-Pokus)

2. Monika Hanulak za opracowanie graficzne książki Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości Leszka Kołakowskiego (Muchomor)

3. Marta Ignerska za ilustracje do książki Babcia robi na drutach Uri Orleva (Wytwórnia)

4. Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak za Mój pierwszy atlas świata z tekstami Marii Deskur (LektorKlett)

5. Aleksandra Woldańska za ilustracje do książki Mrówka wychodzi za mąż z tekstem Przemysława Wechterowicza (Czerwony Konik)