Nadmorskie czytanie

05.09.2016 r.

Zapraszamy 17 września 2016 r., godz. 10

TRASA WYCIECZKI:

G.11.00 – wyjazd spod Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Frankowskiego 3) Przejazd na cmentarz komunalny – złożenie kwiatów na grobie J. Frankowskiego

G.11.30 – przejazd od kościoła św. Michała Archanioła w Unieradzu - zwiedzanie
Zbudowany w stylu romańskim w XIII w., murowany z kamieni polnych, wieża kościoła pochodzi z XV w., obiekt zabytkowy (wraz z cmentarzem przykościelnym) - nr rej. 208 z 22.09.1959,kościół poświęcony został 29.09.1957 r. w dniu odpustu ku czci patrona św. Michała Archanioła.

G.12.15 – przejazd do Karlina do dawnej siedziby Starostwa, obecnie siedziby m.in. Muzeum Ziemi Karlińskiej – zwiedzanie
Jan Frankowski w roku 1946, mając 60 lat, podjął pracę urzędnika samorządowego w kołobrzeskim starostwie powiatowym, które mieściło się wówczas w Karlinie. Na przełomie 1946/47 siedziba została przeniesiona do Kołobrzegu.

G.14.00 – przejazd do Budzistowa do kościoła św. Jana Chrzciciela – wspólne zdjęcie.
Kościół św. Jana Chrzciciela w Budzistowie  z 1222 r. jest  najstarszą zachowaną świątynią na Pomorzu Zachodnim. Tędy wiedzie szlak im. J. Frankowskiego.

G.15.00 – przejazd do ośrodka „Bukowina” w Podczelu na ognisko.

G.16.30 – Przejazd pod ratusz. Zakończenie imprezy.