Nadmorskie czytanie

Książka miesiąca w IBUK Libra 06.04.2016 r.

Drodzy Czytelnicy,

W ramach akcji „Prezent od IBUK Libra”, proponujemy książkę Siła duetów Joshua Wolf Shenka.

Czasami spotykasz kogoś, kto może zmienić twoje życie. Czasami czujesz, w obecności innej osoby ty sam trafiasz na nową orbitę, że ziemia pod twoimi stopami bardziej przypomina trampolinę, że jesteś w stanie – z tą nową osobą – tworzyć rzeczy piękniejsze i użyteczniejsze, bardziej fantastyczne i realne niż kiedykolwiek wcześniej.

J.R.R. Tolkien i C.S. Lewis, Skłodowska-Curie i Piotr Curie, John Lennon i Paul McCartney, Steve Jobs i Steve Wozniak. Joshua Wolf Shenk prześledził losy znanych i mniej znanych duetów, by odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że dwoje ludzi jest w stanie osiągnąć to, co niedostępne dla samotnie pracującej osoby. Przyjrzał się temu, jak się poznali, nawiązali współpracę, jak we wspólnej pracy konfliktowali się i godzili, uzupełniali i rywalizowali, a także jak skończyła się ich więź.

Zachęcamy do lektury!

Przypominamy, aby otrzymać kod PIN umożliwiający dostęp do książek elektronicznych w domu (lub bibliotece) należy:

1. napisać e-maila na adres (ibukkg@biblioteka.kolobrzeg.pl) podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej

2. lub odebrać go osobiście w Czytelni, ul. J. Frankowskiego 3 (I piętro) w godzinach pracy Biblioteki.