Nadmorskie czytanie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Program:

09.05 Rower góral i na Ural – spotkanie młodzieży z autorem książki oraz relacja z rowerowej wyprawy na Ural Polarny, podróżnika Dominika Szmajdy.
Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 9.00.
09.05 Jądro Afryki, czyli samotna wędrówka przez lasy równikowe Konga – spotkanie młodzieży z podróżnikiem Dominikiem Szmajdą.
Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 11.00.
09.05 Bajkowe poranki: Zawsze wesoło z biedronką Fionką - zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat z aktywnym udziałem opiekunów, inspirowane książką Bénédicte Carboneil.
Miejsce: Biblioteka dziecięca, ul. Brzozowa 9a, godz. 11.00. Wstęp wolny.
10.05 W Świecie Bajek Jana Brzechwy – konkursowy przegląd recytatorski dla uczniów klas I-IV kołobrzeskich szkół podstawowych.
Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 9.30.
10.05 Pchła Szachrajka – spektakl Teatru Rozmaitości Gwitajcie; Gala wręczenia nagród w konkursach W Świecie Bajek Jana Brzechwy.
Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 12.00.
11.05 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - dyskusja o książce Beaty Wojtaszczyk Niewiarygodne przygody Gai Boryckiej, czyli układanka z historią w tle.
Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 17.00. Wstęp wolny.
11.05 Dzień Bibliotekarza–spotkanie bibliotekarzy oraz członków kołobrzeskiego Koła SBP Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 11.00
12.05 Od pisarza do… - warsztaty literacko-plastyczne z ilustratorem książek dla dzieci, Arturem Nowickim.
Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 9.00 oraz godz. 11.00.
9-14.05 Oddaj zaległe książki – unikniesz konsekwencji finansowych. Akcja obejmująca wszystkich czytelników, którzy z różnych przyczyn nie oddali w terminie książek.
Ponadto w maju:
20.05 Spotkanie autorskie z Izabelą Pietrzyk – autorką powieści obyczajowych. Miejsce: Biblioteka, ul. J.Frankowskiego 3, godz. 18.00. Wstęp wolny.
2-31.05 Bajki Jana Brzechwy – lekcje biblioteczne dla dzieci*. Poznajemy bibliotekę – lekcje biblioteczne dla młodzieży*

__________________________________________________________________________

* Rezerwacje lekcji bibliotecznych : Biblioteka Dziecięca i Biblioteka Młodzieżowa
tel.:(094) 35 427 17; Biblioteka główna tel.:  (094) 35 472 03.